Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!

Punkty jadą do Kobierzyc

Olimpia-Beskid Nowy Sącz mierzyła się w 5. kolejce PGNiG Superligi z KPR-em Gminy Kobierzyce. Mecz był wyrównany od początku do końca i zakończył się zwycięstwem 28:27 zespołu gości po rzucie w ostatniej minucie spotkania.

Pierwsza połowa miała wyrównany przebieg. W 8. minucie spotkania było 4:4 po rzucie Marty Rosińskiej. KPR fragmentami grał na 2 kołowe - Elżbietę WesołowskąMartynę Michalak. Po kwadransie gry Agnieszka Leśniak trafiła na 7:6 i trener przyjezdnych poprosił o czas. 60 sekund po wznowieniu gry było już 7:8 i tym razem to Lucyna Zygmunt zaprosiła zawodniczki Olimpii na krótką przerwę.

Po 20. minucie gospodynie wypracowały sobie przewagę. Po bramce Karoliny Płachty było 13:11, potem przewaga wzrosła do trzech bramek (15:12), ale przyjezdne szybko doprowadziły do stanu 15:15. Do siatki trafiały kolejno Anna Mączka, Elżbieta Wesołowska i Monika Kaźmierska. Na przerwę w lepszych nastrojach schodziły zawodniczki z Nowego Sącza, bo prowadziły 17:16.

Po zmianie stron obraz gry nie zmienił się i wynik oscylował wokół remisu. Tak było do 44. minuty kiedy po rzutach Agnieszki Leśniak i Gabrielli Szabo Olimpia-Beskid prowadziła 23:21. Wtedy też szkoleniowiec Tomasz Folga poprosił o czas. Sądeczanki roztrwoniły jednak przewagę i po rzucie Anny Mączki w 51. minucie było już 24:25. Wtedy też trenerka zespołu gospodarzy wykorzystała przerwę na żądanie.

Spotkanie trzymało w napięciu do samego końca. Jeszcze 60 sekund przed końcową syreną był remis po 27, ale Elżbieta Wesołowska zadała ostateczny cios i KPR świętował zwycięstwo.

Olimpia-Beskid Nowy Sącz - KPR Kobierzyce 27:28 (17:16)

Olimpia-Beskid: Sach, Szczurek - Szabo 9 (0/1), Rosińska 5, Leśniak 6 (2/2), Smbatian 3, Choromańska 1, Płachta 3, Dzidek, Luberecka.

Kary: 8 min.
Karne: 2/3.

KPR: Słota, Demiańczuk - Mączka 8 (4/4), Szymańska 1, Skalska 8, Kazimierska 2, Wesołowska 6, Linkowska 1, Michalak 2, Bartkowska.

Źródło: sportowefakty.pl